در حال دریافت اطلاعات ...

فراخوان استخدام خرداد ۱۳۹۹

با ثبت نام در سامانه هوشمند استخدام از خدمات زیر بهره مند گردید.

ارسال اتوماتیک رزومه رزومه شما به صورت اتوماتیک برای کارفرمایانی که نیاز به شخصی با ویژگی های شما دارند ارسال خواهد شد.
دریافت استخدام های مرتبط دریافت تمامی استخدام های مطابق با رزومه شما، همراه با نمایش درصد مطابقت
ایجاد صفحه اختصاصی رزومه با ایجاد صفحه اختصاصی، رزومه شما برای تمامی شرکت ها و سازمان ها قابل مشاهده میباشد.

استخدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (خبر جدید)

استخدام سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای (خبر جدید)

ایجاد ۲۴۶ فرصت شغلی پایدار در بخش حمل و نقل خراسان‌جنوبی

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی گفت:۲۴۶ فرصت شغلی پایدار در بخش حمل و نقل خراسان‌جنوبی در ده ماهه سال جاری فراهم شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، جعفر شهامت صبح سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: طی ۱۰ ماهه سال جاری بیش از ۲۵۵ هزار و ۸۲ سفر در خراسان ‌جنوبی انجام شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل خراسان‌جنوبی بیان کرد: ماهیت حمل و نقل قابلیت اشتغال‌زایی مناسبی اعم از مستقیم و غیرمستقیم داشته و نزدیک به هشت هزار و ۴۰۲ راننده و هزار و ۶۵۳ مسافر در بخش مسافری و کالا به طور مستقیم فعالیت دارند.
شهامت ادامه داد: در ده ماهه سال جاری بر اساس ثبت اطلاعات کارت هوشمند در سامانه رصد، برای بیش از ۲۴۶ نفر در این بخش زمینه اشتغال پایدار فراهم شده است.
وی افزود: تعداد شاغلین در بخش حمل و نقل با افزایش موجودی سرمایه افزایش می یابد و همچنین میزان اشتغال‌زایی در این بخش نیز در خراسان‌جنوبی تا پایان سال جاری افزایش خواهد داشت.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل خراسان‌جنوبی گفت: یکی از مهمترین اقدامات در جهت پایدار بودن اشتغال افراد در بخش حمل و نقل جاده‌ای اجرای طرح‌های نوسازی است که این طرح‌ها و توان کاری را در آنان افزایش می‌دهد.
شهامت اظهار کرد: در جهت توسعه ناوگان عمومی حمل و نقل روستایی اقدام به واگذاری تعدادی خودروی تاکسی روستایی با قیمت ۳۱ میلیون تومان شده که ۸۰ درصد این مبلغ به صورت وام با کارمزد ۴ درصد و با مدت زمان بازپرداخت حداکثر ۵ سال خواهد بود.
وی یادآور شد:۲۰ درصد باقیمانده از مبلغ مورد نیاز برای خرید تاکسی روستایی ویژه حمل و نقل روستایی از طریق آورده شخصی متقاضیان تامین می‌شود که فرصت مناسبی برای فعالان این عرصه به شمار می‌آید.

ایجاد۵۰ هزار شغل با ساخت ۵ آزادراه

خبرگزاری میزان : مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر این که رویکرد اقتصادی دولت از نفت به ترانزیت تغییر کرده و عملی شدن این تغییر در گروی طراحی درست زیرساخت‌های حمل و نقل است، خاطرنشان کرد: جایگاه مهندسین مشاور از نظارت محوری باید به مدیریت محوری تغییر یابد که برخی از موارد برعهده کارفرما است.
به گزارش گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، خیرالله خادمی در جلسه دیدار با جامعه مهندسان مشاور کشور اظهار داشت: باید دو دیدگاه درخصوص تغییر رویکرد درآمدی و هزینه‌ای و رفع مشکلات فنی و استفاده از نوآوری‌های نوین با همکاری و همراهی ایجاد کنیم.
ی افزود: مهندسان مشاور اتاق فکر کارفرمایان هستند و با توجه به اینکه طرح‌ها از جانب شرکت‌های مهندسی مشاور انتخاب می‌شوند کارفرمایان انتخاب دیگری برای طرح‌های خارج از نظر مشاوران ندارند.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با فناوری و منابع مالی فعلی امکان اجرای پروژه‌ها وجود ندارد گفت: درصورت انتخاب و تصمیم اشتباه مشاوران در نهایت مردم با مشکل روبه رو خواهند شد.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به اهمیت جایگاه ترانزیتی ایران برای دو بخش جهان بیان کرد: به عنوان مثال راه ابریشم با قدمتی بالغ بر دو هزار سال، در صورت توسعه و بهره‌برداری می‌تواند باعث ایجاد اشتغال و رونق سایر بخش‌ها به واسطه حمل و نقل باشد. لذا باید نقش زیرساخت برای سایر بخش‌ها تفهیم شود و این راهی جز نگاه متفاوت به پروژه‌ها و نگاه جدید به کریدورهای قدیمی ندارد.
وی با توجه به رویکرد جدید اقتصادی دولت تصریح کرد: دولت در نظر دارد اقتصاد از نفت به ترانزیت منتقل شود که این هدف در گروی طراحی درست زیرساخت‌های حمل ونقل است.
به گفته خادمی احیای کریدورهای ترانزیتی و رفع گلوگاه‌ها باید با در نظر گرفتن محیط ‌زیست و جلوگیری از تخریب آن باشد تا در آینده همین سرمایه‌های ملی از بین نرود.
معاون وزیر راه وشهرسازی در ادامه بیان داشت: کشورهای اطراف ما به دنبال ایجاد کریدورهای موازی هستند و در مقابل ما باید با ایجاد زیرساخت‌های حمل و نقلی ممتد هزینه ترانزیت از ایران را کاهش دهیم.
خادمی تاکید کرد: باید تغییر رویکرد در پروژه‌ها ایجاد شود و چاره‌ای نداریم جز اینکه شیوه کاری خود را از مدل هزینه‌ای به درآمدی تبدیل کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در دوران بی‌پولی، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان هزینه وارد شرکت ساخت شده است که تمام آن به کار تبدیل شده است، گفت: حال این که تمام این مبلغ پول نبوده و اوراق مشارکت اسناد خزانه هم بوده است.
وی با اشاره به این نکته که ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اسناد خزانه و اوراق مشارکت به شرکت ساخت اعلام شده است، افزود: ‌در روزهای آینده خبرهای خوبی برای پیمانکاران داریم.
وی گفت: از مجموع هزار کیلومتر خطوط ریلی جدید ۴۹۰ کیلومتر به دلیل تعریف در قالب پروژه‌های اقتصاد مقاومتی آماده شده است و امیدواریم طی ۶ الی ۷ ماه آینده بتوانیم با اتصال خط آهن آماده شاهد بهره‌برداری از همه این هزار کیلومتر خط آهن باشیم که برابر با عملکرد ۵ سال گذشته ما در خصوص توسعه زیرساخت‌های ریلی کشور است.
این مقام مسئول با اشاره به اهمیت اشتغال‌زایی پروژه‌های آزادراهی بیان داشت: در ۵ پروژه آزادراهی اصلی کشور ۱۵ هزار شغل مستقیم و ۳۵ هزار شغل غیرمستقیم ایجاد شده است که هم‌اکنون با استفاده از ۵ هزار دستگاه ماشین‌آلات در دست ساخت قرار دارند.
خادمی در ادامه بر استفاده از فناوری‌های نوین تاکید کرد و گفت: نحوه تولید و استفاده از معادن و مصالح در زیرساخت‌های کشور بسیار قدیمی است به همین خاطر باتوجه به رویکرد جدید در صورتی که طرح نوین نباشد به مناقصه نخواهد رفت زیرا با استفاده از فناوری‌های نوین باید هزینه ساخت پروژه کاهش یابد.
مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل خاطرنشان کرد: جایگاه مهندسین مشاور از نظارت محوری باید به مدیریت محوری تغییر یابد که برخی از آن برعهده کارفرما است.
وی با اشاره به اهمیت منظر و معماری راه‌ها اظهار کرد: متاسفانه تاکنون به زیبایی سازه و منظر جاده توجه نشده است اما با تاکید وزیر راه وشهرسازی و همت معاونان ایشان این نکته مورد توجه قرار گرفت و هم‌اکنون ۷۰ کیلومتر از آزادراه کنارگذر جنوبی تهران دارای فضای سبز خواهد شد. همچنین در محور زاهدان به زابل نیز یکی از پیمانکاران با خلاقیت فردی اقدام به ترانشه‌برداری کرده است.
خادمی افزود: اولین طرح معماری راه با استفاده از مشاوران خارجی در آزادراه تهران-شمال در حال انجام است که امیدواریم در آینده شاهد انجام آن توسط شرکت‌های داخلی باشیم.

اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل و نقل گیلان

خبرگزاری ایلنا: مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان گیلان از اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل‌و‌نقل عمومی این استان خبر داد.
اشتغال بالغ بر ۱۲ هزار نفر در ناوگان حمل و نقل گیلان/ صادرات بیش از ۲۹۷هزار تن کالا از مرز آستارا / جابجایی بیش از ۴ میلیون نفر مسافر
به گزارش خبرنگار ایلنا از رشت، ناصر آل‌محمدی شامگاه امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در این استان  ۱۶۷ شرکت و موسسه حمل نقل کالا، ۱۱۳ شرکت حمل نقل مسافر، ۲ شرکت حمل‌و‌نقل بین‌المللی کالا و یک شرکت حمل‌ونقل بین‌المللی مسافر مشغول به فعالیت هستند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان با بیان اینکه ۸۸۸۳ ناوگان حمل نقل عمومی در گیلان مشغول فعالیت هستند، تشریح کرد: از این تعداد  ۳۰۳۴ دستگاه بخش مسافر، ۱۸۹ دستگاه اتوبوس، ۸۲۹ دستگاه مینی‌بوس، ۲۰۱۶ دستگاه سواری و ۵۵۴۹ دستگاه ناوگان بار در حمل نقل عمومی مشغول هستند. همچنین حدود ۱۲۰۲۴ راننده فعال حمل و نقل عمومی استان گیلان مشغول به کار هستند.
آل‌محمدی گفت: در ۸ ماه سال‌جاری حدود ۴ میلیون نفر مسافر توسط ۴۹۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی جابه‌جا شدند. حدود ۵/۹ میلیون نفر مسافر توسط ۷۳۴ هزار وسیله نقلیه‌عمومی در سال ۹۴ جابجا شدند که حدود ۵۹ درصد درون استانی و ۴۱ درصد برون استانی بوده است.
این مقام مسئول بیان داشت: همچنین حدود ۴ میلیون نفر مسافر توسط ۴۹۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه عمومی در ۸ ماه سال ۹۵ جابجا شدند که از این میزان حدود ۶۰درصد درون استانی و ۴۰درصد برون استانی بوده است. در  ۸ماهه سال ۱۳۹۵، ۱۳۴ هزار و ۷۵تن کالا  از مرز آستارا وارد شده است افزود: ۲۹۷ هزار و ۹۰۷ تن کالا از این مرز به خارج صادر شده است.
آل‌محمدی با تصریح بر اینکه در ۸ ماه سال‌جاری  ۳۸۲ هزار و ۱۹ تن کالا از استان ترانزیت شده، افزود: از این مقدار ۳۱۶هزار و  ۱۷۷تن از مرز آستارا و ۶۵ هزارو ۸۴۲ تن از مرز انزلی ترانزیت شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان به  آماده‌سازی و ساماندهی تیم‌های زمستانی و استقرار آن در محل‌های از پیش تعیین شده اشاره کرد و افزود: در گردنه‌های برفگیر و با توجه به شرایط جوی، تعداد ۳۷ تیم با ۲۴۵ دستگاه سبک و سنگین و نیمه‌سنگین در طرح زمستانه فعالیت دارند.
وی افزود: در برف اخیر حدود ۲.۵ متر مکعب برف‌روبی در گیلان صورت گرفت درحالیکه در ارتفاعات استان تا ۱.۵ متر برف روی زمین نشسته بود.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گیلان گفت: ایمن‌سازی در بخش آموزش و زیرپوشش قرار گرفتن ۵۵ مدرسه حاشیه راه‌ها در قالب اجرای طرح آموزش ایمن‌سازی مدارس حاشیه راه‌ها در سال جاری و بخش آموزش از جمله اجرای نقاشی دیوار مدرسه در ۵۵ مدرسه زیرپوشش جزو اقدام‌های این اداره کل بوده است.